Dr. Kıvılcım KAYABALI
PTMS Eğitim ve İletişim, Kurucusu


Dr. Kıvılcım Kayabalı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İlaç sektöründe farklı pozisyonlarda görev aldı. 1999 yılında ilaç sektörüne danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren PTMS (Pharma Tailor Made Services) firmasını kurdu. PTMS, hekimlere, ilaç sektörüne ve eczacılara yönelik çok sayıda konferans, eğitim programı, dijital proje ve kampanya gerçekleştirdi, Pharma mini-MBA, Değişim Zirvesi, Digital Health Summit” gibi projeleri hayata geçirdi.


PTMS, 2012 yılından itibaren dünyanın ilk nöromarketing ajansı olan SalesBrain’in Türkiye temsilcisidir. Dr.Kıvılcım Kayabalı Salesbrain’in eğitmenidir, Nöromarketing Business and Science Association üyesidir .

Dr. S. Birep AYGÜN
Genetik Bilimci, Genom Koçu

Dr. S. Birep Aygün ODTÜ Biyoteknoloji programının okul tarihinde ilk mezunu olup Manchester Üniversitesi'nde doktora çalışmalarını tamamlamış bir genomik uzmanıdır. Uzun yıllar yurtdisinda calismis olan Dr. Aygun bir süre önce Avrupa Komisyonu DG JRC'deki görevini tamamlayarak Türkiye'ye dönmeye karar vermiştir. Dr. Aygun kariyeri boyunca aktif biçimde ARGE proje tasarımı ve uygulanması, bilim ve sağlık politikalarının geliştirilmesi, bilim iletişimi, iş ağları, işbirlikleri ve uluslararasılaştırma alanlarında faaliyet göstermiştir. Tanı/ tarama amaçlı kullanılacak genomik test validasyonları, laboratuar kurulum ve kalite standartlarına uyumluluğunu tesis etmek ve genomik tıp politikaları temel faaliyet alanlarıdır. Dünyada genom verilerinin bilimsel araştırma ve sağlık uygulaması amaçlı paylaşımı (open-acess, data driven science, data driven medicine) yaklaşımlarını destekleyen Dr. Aygün halihazırda "Genom Ķoçluğu" adı altında kurumlara ve hekimlere bireysel tıp uygulamaları için genetik kilavuzluk hizmeti de vermektedir.
Dr.Şuayip Birinci
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

1973 yılında Rize’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Rize ve Trabzon illerinde tamamladı. 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1998 yılında Rize’de acil servisi hekimi olarak meslek hayatına başladı. 1998 ve 2001 yılları arasında Sağlık Ocağı, 112 Acil ve Rize Devlet Hastanesi’nde görev yaptı.

2004 ve 2005 yılları arasında; Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil servis hekimi olarak çalıştı.

2005 ve 2009 yılları arasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı görevinde bulundu.

2009 ve 2012 yılları arasında; İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü; İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildi. İl Sağlık Müdürlüğü; Sağlık Bilgi Sistemleri Şubesi ve Tıbbi Cihaz ve Biyomedikal Şubeleri yöneticiliğini yürüttü.

02.11.2012 tarihinde İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılarak, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Genel Sekreteri olarak göreve başladı.

Dr. Şuayip BİRİNCİ; 2010 yılında Beykent Üniversitesi, İşletme Anabilim Dalı, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi ve Gazikent Üniversitesinin ortak programı olan Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans Programına halen devam etmektedir. İlgi alanları; sağlık bilişimi, iletişim teknolojileri, sağlık ve hastane yönetimidir.
Len STARNES
Dijital sağlık hizmeti danışmanı

Len Starnes ilaç sektörüne, medikal teknoloji firmalarına, sağlık profesyonellerinin sosyal ağlarına, medikal topluluklara, sağlık hizmeti projelerine ve kamu sağlığı projelerine stratejik destek veren dijital sağlık danışmanıdır.

Gelişmekte olan dijital kanalların ve platformların potansiyelini keşfetme alanında uzmanlaşmıştır ve son dönemde medikal konferansların fiziksel/sanal formatlara dönüşümü üzerinde çalışmaktadır. Diğer araştırma alanları çok kanallı pazarlamada karmaşıklığın temel nedenleri ve şimdi kendisinin dünya lideri olarak kabul edildiği bir konu olan sağlık profesyonellerinin sosyal ağlarının gelişmekte olan küresel etkisidir.

Len ilaç endüstrisinde özellikle Bayer ve Schering firmalarında dijital stratejilerin yönetilmesinde 18 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Kardiyoloji, multipl skleroz, anti-enfektifler, onkoloji, kadın sağlığı, erkek sağlığı ve diyagnostik görüntüleme alanında ürün portföylerini desteklemiştir. ABD, Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik bölgelerinde dijital sağlık konferanslarına düzenli olarak konuşmacı olarak katılmaktadır.
Pelin NARİNÇ
Sanofi Diyabet ve Yenilikçi Ürünler, Ürün Müdürü

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine 2010 yılında The Nielsen Company’te İş Analisti olarak başladı. Farklı projelerde görev aldıktan sonra kariyerine Ülker Grubunda Ürün Müdürü Yardımcısı, Sanofi Grubu tüm terapötik alanlardan sorumlu Dijital Pazarlama Etkinliği Uzmanı olarak devam eden Narinç, Nisan 2013’ten bu yana Sanofi Diyabet ve Yenilikçi Ürünler BU, Ürün Müdürü olarak devam etmektedir.
Afşar AKAL
Afsar Akal Intel Corporation Sağlık ve Yaşam Bilimleri Satış Grubu Büyük Veri Analizi Global Direktörüdür. 2006 yılında Intel ailesine katılan Akal, ilk önce Intel İstanbul İnovasyon Merkezi’nin kurulmasına katkıda bulunmuş ve ilk dönem bu merkezin yerel çözüm ortaklarıyla sağlık sektörüne yönelik programlarını yürütmüştür. Akabinde iş geliştirme müdürü olarak gelişen pazarlar satış ekibine katılmış ve Türkiye kurumsal satışlarına katkıda bulunmuş, 2011 yılında Nairobi, Kenya’ya transfer olarak Intel’in Sahra Afrikası Sağlık Sektör Bölge Satış Müdürü olarak calışmıştır. 2013’de Türkiye’ye dönen Akal’ın görev alanına önce Orta Doğu daha sonra Avrupa eklenmiş, şu an ise tşm Dünya’da Sağlık ve Yaşambilimleri sektör müşterilerine satış yapmakta olan İş Geliştirme Müdürlerini Büyük Veri Analizi Projelerine önderlik etmektedir. Afsar Akal Liverpool Üniversitesin’den MSc derecesine sahip olup on lisansını Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesin’de tamamlamıştır. 23 yıldan fazla süredir sağlık sektöründe tecrübesi olan Akal Intel Corporation’a katılmadan önce Quensland Sağlık Bakanlığı, Medicare Avustralya ve Dünya Sağlık Örgütü’nde çalışmıştır.

Sertaç DOĞANAY
Social Touch ve Tek Doz Dijital, Kurucu

1998 İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. İlaç sektöründeki 10 yıllık pazarlama ve satış yönetimi kariyerinin ardından, 2010 yılından beri sosyal medya ve dijital pazarlama alanında köşe yazarı, konuşmacı, eğitmen ve ajans yöneticisi olarak çalışmaktadır. Novo Nordisk’in dünya çapındaki kurumsal iletişim çalışması olan “Changing Diabetes” projesinin Türkiye ayağını başarıyla yönetirken, pek çok sivil toplum kuruluşu ve bilimsel dernekle iş birliği yapma fırsatı buldu. 2014 Ocak Ayı itibariyle Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı öğretim görevlisi olarak “Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı”nda Dijital Pazarlama İletişimi dersleri vermektedir. Türkiye’de alanında ilk ve tek, global arenada da sayılı dijital sağlık bloglarından olan Tek Doz Dijital’in kurucusudur. Tek Doz Dijital; Kasım 2012’den bu yana, sağlık ve ilaç sektörünün dijital teknolojileri ve sosyal medyayı kullanımıyla ilgili 1500'ü aşkın içerik sunmuştur. 2012’de kurmuş olduğu dijital medya ajansı Social Touch ile sağlık ve ilaç sektörüne hizmet vermeyi sürdürmektedir.
Prof. Dr. Süphan Nasir
İstanbul Üniversitesi, İşletme Bölümü / Ürün Yönetimi ve Pazarlama ABD Başkanı

Prof. Dr. Süphan NASIR, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyesidir. İşletme Bölümü Üretim Yönetimi ve Pazarlama Ana Bilim Dalı Başkanı olan Süphan Nasır'ın idari görevleri arasında İşletme Bölümü Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü de bulunmaktadır. 2010-2014 yılları arasında International Journal of E-Entrepreneurship and Innovation dergisinin baş editörlüğünü yapmış olup; 2010 yılından beri Uluslararası Yükseköğretim Dergisinin yardımcı editörlüğünü yapmaktadır. Uluslararası alanda saygın kitabevleri tarafından basılan marka yönetimi ve mobil pazarlama gibi güncel pazarlama konuları ile ilgili kitaplarda bölüm yazarlığı ve SSCI gibi endekslerce taranan bilimsel hakemli dergilerde yayınlanan eserleri bulunmaktadır. Süphan Nasır’ın Amerika’da 2013 ve 2015 yıllarında yayımlanan Modern Entrepreneurship and E-Business Innovations ve CRM Strategies in the Digital Era başlıklı iki uluslararası kitabı bulunmaktadır. Ayrıca uluslararası alanda önemli konferanslarda sunumlar ve oturum başkanlıkları yapmıştır. Bunun yanı sıra, uluslararası alanda yapılan önemli kongre ve konferanların organizasyon komitesinde yer almıştır. Çalışma konuları arasında CRM, tüketici davranışı, inovasyon yönetimi, girişimcilik ve mobil pazarlama gibi güncel pazarlama konuları bulunmaktadır.
Uğraş Güngör
Novo Nordisk Türkiye, Ticari Mükemmellik Müdürü

Uğraş Güngör, Ticari Mükemmellik Müdürü olarak Novo Nordisk Türkiye’de görev yapmaktadır. Uğraş, Bilgi Teknolojileri tecrübesiyle birlikte İş Mükemmelliği ve Çok Kanallı Pazarlama alanlarında uzmandır.

Uğraş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Endüstri Mühendisliği bölümünden lisans derecesine sahiptir. Yüksek lisansını da Endüstri Mühendisliği üzerine yapmıştır. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden Bilgi Teknolojileri sertifikasına sahiptir.

Uğraş, 2010 yılında Boehringer Ingelheim’a Bilgi Sistemleri Danışmanı olarak katılmıştır. Buradaki IT görevi kendisine farklı fonksiyonların iş süreçleri hakkında tecrübe etme şansını vermiştir.

2011 yılında Ticari Mükemmellik Analisti olarak Novo Nordisk’e geçmiştir. Burada tüm ticari mükemmellik süreçleri ile ilgili derin tecrübeler kazanmıştır. 2013 yılında Abbott ADC’ye İş Mükemmelliği Müdürü olarak geçmiştir. İş Mükemmelliği yönetimi ve ticari stratejiler üzerine önemli tecrübeler kazanmıştır.

Uğraş, 2014 Şubat’ta Novo Nordisk Türkiye’de Dijital Pazarlama ve Kapalı Döngü Pazarlama Proje Müdürü olarak görev yapmaya başlamış ve 2014 Aralık’ta görev kapsamı genişletilerek Ticari Mükemmellik Müdürü pozisyonuna atanmıştır.
Uğur CANDAN
SAP Türkiye, Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

2007 yılından bu yana SAP Türkiye’de COO, Chief Operating Officer (Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı) olarak görev yapan Uğur Candan, SAP Türkiye'nin kuruluşunda yer alan altı SAP yöneticisinden biridir. SAP Türkiye'nin satış öncesi Teknik destek, pazarlama, iş geliştirme ve genel yönetim fonksiyonlarından sorumludur. COO ünvanından önce, SAP Türkiye'de çeşitli kademelerde çalışan Uğur Candan; Ürün Müdürü, İş Geliştirme Müdürü, Çözüm Müdürü olarak görev aldı. Boğaziçi Üniversitesi Makine ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olan Uğur Candan, İngiltere'de Nottingham Üniversitesi’nde üretim sistemleri konusunda yüksek lisans yapmıştır. Uğur Candan, evli ve iki çocuk babasıdır.
Zakiuaddin AHMET
Healthcare Paradigm Başkanı

Dr. Zakiuddin Ahmed Hasta Odaklı bir bilgi teknolojisiyle sağlık hizmetlerinde sosyal yararı olan & yenilikçi çözümler geliştirme alanında özelleşmiş vizyoner bir stratejist, sağlık hizmeti girişimcisi ve bir doktor savunucusudur.

İlgi, uzmanlık ve deneyim alanları eSağlık, mSağlık, Hasta Güvenliği, Etik, Sağlık Hizmetinde Dijital Pazarlama, CME & CPD, Klinik Araştırma & Liderlik Geliştirme alanlarıdır.

Global bilinirliğe sahip bir konuşmacı olarak, Dr. Zaki dünyanın birçok ülkesinde eSağlık/ mSağlık / tıp konferansları vermekte ve çeşitli uluslararası konferansların ve organizasyonların kurullarında görev almaktadır.

Healthcare Paradigm Başkanı, uHealth Services (Interactive Group, UAE) Direktörü, PharmEvo Pvt. Ltd Direktörü, Riphah Uluslararası Üniversitesi Stratejik Projeler Direktörü ‘dür Medical Voice & Digital Care’de liderlik pozisyonlarındadır.

Dr. Zaki Pakistan eSağlık Derneği Başkanı’dır ve kurucu mütevelli heyetindedir [eHealth Association of Pakistan] (eHAP). Bağımsız bir uzman olarak “WHO-ITU National eHealth Strategy Toolkit (1. Basım)”e katılmıştır.

Halen Karachi’deki OPEN (Organization of Pakistani Entrepreneurs of North America) [Kuzey Amerika’daki Pakistanlı Girişimciler Organizasyonu] Başkanı ve ABD’deki OPEN Global, yönetim kurulu üyesidir.

Ulusal Sağlık Hizmetinde Kalite QPSP bölümünün düzenlenmesine katkıda bulunmuştur; Pakistan Sağlık Bakanlığı Teletıp ve eSağlık Ulusal Koordinatörü ve WHO nezninde Pakistan eSağlık çalışmalarından sorumlu kişidir.

Sağlık Araştırmaları Danışma Kurulu’nu [Research Advisory Board] (HealthRAB) kurmuş ve Hasta Odaklı Sağlık hizmeti bağlamında bir “Önce Hasta” çalıştayı düzenlemiştir.

Dr. Zaki Tıp Doktoru ve Sağlık Yönetimi Mastırı derecelerine sahiptir. Boston MIT’de bir Girişimcilik kursunu başarıyla tamamlamıştır zakiuddinahmed@gmail.com www.drzaki.org
Berfin DEMİRBİLEK
Bayer Healthcare Pharmaceutical Global Dijital Pazarlama Müdürü Global Pazarlama Operasyonları/Bütünleşik Pazarlama1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olan Demirbilek; 2000-2003 yılları arasında New York, NY’da Stratejik Planlama ve Pazarlama Alanlarında çeşitli endüstrilerde görev yaptı. 2003 yılında New York Universitesi’nde Entegre Pazarlama İletişimi yüksek lisansını tamamladıktan sonra 2003-2005 yılları arasında Washington, DC’de Müşteri Veritabanlı İletişim ve Doğrudan Pazarlama alanlarında hizmet veren pazarlama ajanslarında analist olarak görev yaptıktan sonra 2005 yılında Türkiye’ye dönen Demirbilek 2005-2009 yılları arasında MSD İlaçlarında Bilgi Yönetimi Uzmanı olarak çalıştı. 2009-2011 yılları arasında Bayer ilaçlarında Bilgi Yönetimi ve Pazarlama Mükemmeliyeti Alanlarında görev yaptı.

2011 yılından bu yana yine Bayer İlaçlarında Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev yapmakta olan Berfin Demirbilek; 2015 yılının Ocak ayından itibaren Bayer Global kapsamında görev yapmak üzere Global Dijital Pazarlama Müdürü olarak atandı. Hali hazırda dijital kanalların pazarlama stratejisine uygun olarak seçilmesi, uyarlanması, entegre edilmesi ve performans takibi konularında standartlar ve yöntemler oluşturup Bayer’in performans gösterdiği dünya ülkelerine yön göstermektedir. Galatasaray, Bilgi ve Yeditepe Üniversitelerinde; ve de Küresel Pazarlama Zirvelerinde Dijital ve Entegre Pazarlama İletişimi alanlarında ders veren/konuşmalar yapan Berfin Demirbilek evli ve 2 çocuk annesidir. Halen İstanbul’da yaşamakta; ancak zamanının bir kısmını Bayer Global Operasyonların yürütüldüğü Berlin/Almanya’da geçirmektedir.
Joe THOMAS
Çoklu Kanal Lideri, GSK Mükemmeliyet Merkezi

Güncelleniyor...
Doç. Dr. Kerem Rızvanoğlu
Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi, Bilişim Anabilim Dalı Başkanı

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışan Kerem Rızvanoğlu halen aynı fakültede Bilişim Anabilim Dalı Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Rızvanoğlu, 1999 yılından beri insan-bilgisayar etkileşimi disiplini içinde kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi ekseninde araştırmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda; kültürlerarası kullanılabilirlik, evrensel kullanılabilirlik ve mobil kullanıcı deneyimi öne çıkan araştırma başlıkları olarak ifade edilebilir. Bu konularda farklı ölçeklerde araştırma projeleri yürüten ve ulusal - uluslararası dergilerde makaleleri yayımlanan Rızvanoğlu’nun “Herkes için Web: Evrensel Kullanılabilirlik ve Tasarım” adlı ulusal bir kitap ve Görkem Çetin ile birlikte “Research and Design Innovations for Mobile User Experience Design” adlı uluslararası bir kitap çalışması da bulunmaktadır. Alanın en büyük akademik etkinliklerinden birisi olan “International Conference of Human-Computer Interaction” danışma kurulu üyesi olan Rızvanoğlu, “Engelsiz Bilişim Platformu” ve “Alternatif Bilişim Derneği” üyesidir.

Rızvanoğlu, 2001 yılından beri kullanıcı deneyimi, kullanılabilirlik ve etkileşim tasarımı başlıkları altında lisans, lisansüstü ve sertifikasyon seviyelerinde farklı kurumlarda ders vermektedir. Galatasaray Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi halen düzenli olarak ders vermekte olduğu kurumlardır. “Pazarlama İletişimi Yönetimi” ve “İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler” gibi farklı tezsiz yüksek lisans ve sertifika programlarında orta ve üst kademe yöneticilere “kullanıcı deneyimi” merkezli dersler veren Rızvanoğlu, yeni medya alanında faaliyet gösteren kurumlara eğitim ve araştırma bağlamında danışmanlık desteği de sunmaktadır.
Doç. Dr. Oğuzhan DEYNELİ
Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrin ve Metabolizma Kliniği

Güncelleniyor...
Selim Sarıyerli
Lundbeck Satış Etkinliği ve Dijital Projeler Müdürü

Selim Sarıyerli, 1978 İstanbul doğumludur, 5 senelik IT tecrübesi sonrasında yaklaşık 10 senedir ilaç sektöründe satış, CRM, satış ve pazarlama etkinliği, dijital pazarlama alanlarında yöneticilik ve proje müdürlüğü ve danışmanlık yapmış, bir yandan da akademik çalışmalarına devam etmiştir. Şu anda Lundbeck’te Satış Etkinliği ve Dijital Projeler Müdür olarak çalışmaktadır.

Lise Eğitimini Galatasaray Lisesi’nde, lisans eğitimini Boğaziçi Yönetim Bilişim Sistemlerinde tamamlamış, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Finans, Galatasaray Üniversitesi’nde Executive MBA yapmış, doktora çalışmalarına Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon alanında devam eden Sarıyerli, bir yandan da akademik alanda Girişimcilik ve Dijital Pazarlama dersleri vermiştir. İş ve Akademik kariyeri yanında Sağlık’ta Dijital Pazarlama konusunda çeşitli konferanslarda konuşmacı olmuş ve sağlık sektörüne yönelik dergilerde dijital pazarlama alanında yazıları yayınlanmıştır.
Dr. Burkay Adalığ
GSK Üroloji Mükemmeliyet Merkezi Medikal Direktör

Hacettepe Ünv. İng. Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Ankara Onkoloji Hastanesi’nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanlığı eğitimini takiben Hacettepe Ünv. Finansal Araştırmalar Merkezi’nde Finans ve İşletme Yönetimi programını tamamladı. Nöroloji Ürün Müdürü olarak Schering’de başladığı ilaç sektörü kariyerine Astra Zeneca ve Boehringer Ingelheim’da medikal divizyonlarda devam etti ve Medikal Danışman, Medikal Müdür, Klinik Kalite ve İlaç Güvenliği Departman Müdürü gibi pozisyonlarda bulundu. Türkiye’de yeni operasyona başlayan Bausch & Lomb İlaç’ta Türkiye & Orta Doğu Bölge Medikal Direktörü olarak görev alarak medikal süreçlerin oturtulması süreçlerinde aktif görev yaptı. 2012 yılında GlaxoSmithKline’ın Orta Doğu Afrika (MEA) bölgesinin yönetim merkezi olarak İstanbul’u belirlemesini takiben yeni kurulan bölgesel ofiste Terapi Alanı Medikal Direktörü olarak görev aldı. 2014 yılı itibariyle görev alanı Orta Asya (CIS) bölgesine genişleyen ve MEA/CIS bölgesi Multichannel Engagement Medical Lead olarak bölge MCE stratejilerine destek olan Dr. Adalığ GSK Üroloji Mükemmeliyet Merkezi’nde Medikal Direktör olarak görev yapmaktadır. Kariyeri boyunca AİFD’de CPP, GPP, GCP ve PHV komitelerinde sayısız projede aktif rol aldı. 2 yıl GPP grubunun yönetiminde kaldı ve bu dönemde “AİFD Dijital İletişim Rehberi”ni hazırlayan ekipte yer aldı. Anesteziyoloji makalelerinin yanı sıra ilaç sektörü dergilerinde yayınlanmış medikomarketing konulu birçok makalesi vardır. Boş zamanlarını blog yazarak ve müzikle değerlendiren Adalığ, Türkiye’nin viski kültürü üstüne en geniş online Türkçe içeriği olan www.meleklerinpayi.com web sitesinin sahibidir ve İstanbul Avrupa Korosu’nda korist/solist olarak görev almaktadır.
Seçil Ellibeş
GSK Türkiye, Dijital Mükemmellik Müdürü

Seçil Ellibeş GSK Türkiye’de Dijital Mükemmellik Müdürü olarak görev yapmaktadır. Çoklu kanal/dijital pazarlamada yeni stratejiler geliştirmek ve yönetmek, çoklu kanal/dijital pazarlamanın stratejik plana en etkin şekilde entegre olması konusundaki şirket vizyona sahip çıkmak Ellibeş’in sorumluluğundadır. Dijital farkındalığı ve yetkinliği artırmak, GSK’nın çoklu kanal taahhütlerine stratejik yön vermek ve pazarlamacıların başarıyla sonuçlandıracağı inisiyatifleri yönetmek Ellibeş’in görev alanı içindedir. GSK’ya katılmadan önce Turkcell’de Dijital Engegament Müdürü ve Bayer’de Ürün Müdürü olarak çalışmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuş, Yeditepe Üniversite’sinde Sosyal Medya Yönetimi konusunda MBA yapmıştır. Espresso, KSK, dijital ilham, sıra dışı yerlere yapılan seyahatler, voleybol ve ev hayvanlarına ilgi alanları arasındadır
Gökhan Salmanoğlu
Pfizer Avrupa Bölgesi Çok Kanallı Pazarlama Direktörü

ODTÜ Endüstri Mühendisliği ve Koç Üniversitesi Executive MBA bölümlerinden mezun olan Gökhan Salmanoğlu, Wharton ve London School of Economics’te Finans, Pazarlama ve Liderlik alanlarında eğitim programlarına katıldı.

2001-2004 yılları arasında sağlık ve yönetim danışmanlığı alanında Ankara’da çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, çalışma hayatına 2004 yılında Aygaz’da Pazarlama alanında devam etti.

2005-2012 yılları arasında P&G Polonya, Amerika ve Türkiye ofislerinde iş analisti, proje yöneticisi, Marka Müdürü, Bölgesel Dijital Pazarlama Müdürü, Global Mobil İnovasyon Lideri gibi birçok farklı rolde yöneticilik yaptı. Mobil Pazarlama Derneği (MMA) Türkiye ve EMEA Yönetim Kurulu Üyesi olarak sektörde mobil ekosistemin şekillendirilmesinde aktif görevler aldı.

2012’de Pfizer bünyesine yenilikçi iş modellerinden sorumlu olarak NeoBusiness Koordinatörü rolüyle katılan Salmanoğlu, sırasıyla 2013’te Gelişen Avrupa Bölgesi, Çok Kanallı Pazarlama Direktörlüğü ve 2014’te Avrupa Bölgesi Çok Kanallı Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi.
Sinem Erentürk
Project House Havas, Project House Health Başkanı

TED Ankara Koleji ve Hacettepe İktisadi Bilimler Fakültesi’nin ardından Ankara’da Turkish Daily News gazetesinde diplomasi ve ekonomi editörlüğü görevlerini yürütmüştür. Ardından İstanbul’da Fortisbank Ticari Pazarlama Bölümünde önce uzman ve daha sonra yönetici olarak çalışmıştır. Management Trainee olarak başladığı GlaxoSmithKline’da sırasıyla Satış Eğitim, Pazarlama Geliştirme, Pazar Araştırmaları ve CRM yöneticiliği görevlerinde bulunan Erentürk, GlaxoSmithKline Standart CRM Geçişi Ülke Müdürü ile Alternatif Kanallar Proje Müdürü olarak kariyerine devam etmiştir. Ardından sağlık sektöründe inovatif dijital çözümler üzerinde çalıştığı MITS firmasında İş Geliştirme Direktörlüğü görevinde bulunmuş ve dünyada sağlık alanında ilk olarak uygulanan e-kongre ve sanal hastane projelerinin tasarımı ve hayata geçirilmesini sağlamıştı.
Esra ÖZ
Milliyet Gazetesi Pembe Nar Sağlık Köşe Yazarı

Esra Öz, Milliyet Pembe Nar’da Sağlık Gündemi isimli köşesinde yazmaktadır. Güvenilir, etik, objektif ve toplum sağlığı açısından önemli yazıları ile halkın bu konudaki bilinç düzeyini arttırmayı amaçlamaktadır. Öz, aynı zamanda Sağlık ve İnsan Dergisi’nde Yayın Editörü olarak çalışmaktadır. Esra Öz ile Sağlık Gündemi bloğunun kurucusu ve yazarıdır. Bu yönüyle Öz, Türkiye’de aktüel sağlık yazarlığı konusunda tektir.

Öz, toplum bilincini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır. Öz, alanında marka olmuş uzmanların olduğu ve kendisinin de bu alanda çalışmalar yaptığı bir bloggerdır. Bir milyondan fazla kişiye ulaşmıştır.

Öz, kendi birikimlerini takipçileri ile paylaşmak için Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin ve Pinterest gibi sosyal medya adreslerinden içeriklerini paylaşmaktadır. Sağlıkta sosyal medya haberciliği konusunda sayılı profesyonellerdendir. Kendisinin halen 5 binden fazla takipçisi vardır.

Öz’ün, nörobilim, duyuların algı ve iletişimindeki etkisi üzerine çeşitli çalışmaları ve kitapları bulunmaktadır. Hem gazetecilik hem de blog alanında farklı ödüller almıştır. Esra Öz, yukarıda bahsedilen yetkinlikleri ve entelektüel birikimi dolayısıyla, Türkiye’de birçok sağlık yöneticisini (bürokratlar, hastane yöneticileri) ve doktorları farklı konuda bir araya getirmede tam bir healthcare liaison’dır.
Seçil Ellibeş
GSK Türkiye, Dijital Mükemmeliyet Müdürü

Seçil Ellibeş GSK Türkiye’de Dijital Mükemmellik Müdürü olarak görev yapmaktadır. Çoklu kanal/dijital pazarlamada yeni stratejiler geliştirmek ve yönetmek, çoklu kanal/dijital pazarlamanın stratejik plana en etkin şekilde entegre olması konusundaki şirket vizyona sahip çıkmak Ellibeş’in sorumluluğundadır. Dijital farkındalığı ve yetkinliği artırmak, GSK’nın çoklu kanal taahhütlerine stratejik yön vermek ve pazarlamacıların başarıyla sonuçlandıracağı inisiyatifleri yönetmek Ellibeş’in görev alanı içindedir. GSK’ya katılmadan önce Turkcell’de Dijital Engegament Müdürü ve Bayer’de Ürün Müdürü olarak çalışmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuş, Yeditepe Üniversite’sinde Sosyal Medya Yönetimi konusunda MBA yapmıştır. Espresso, KSK, dijital ilham, sıra dışı yerlere yapılan seyahatler, voleybol ve ev hayvanlarına ilgi alanları arasındadır.
Sertaç Doğanay
Tek Doz Dijital, Genel Yayın Yönetmeni

1998 İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. İlaç sektöründeki 10 yıllık pazarlama ve satış yönetimi kariyerinin ardından, 2010 yılından beri sosyal medya ve dijital pazarlama alanında köşe yazarı, konuşmacı, eğitmen ve ajans yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Novo Nordisk’in dünya çapındaki kurumsal iletişim çalışması olan “Changing Diabetes” projesinin Türkiye ayağını başarıyla yönetirken, pek çok sivil toplum kuruluşu ve bilimsel dernekle iş birliği yapma fırsatı buldu.

2014 Ocak Ayı itibariyle Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı öğretim görevlisi olarak “Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı”nda Dijital Pazarlama İletişimi dersleri vermektedir. Bununla beraber, Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi gibi saygın eğitim kurumlarının lisans ve lisansüstü programlarında stratejik iletişim, pazarlama iletişimi, dijital pazarlama ve sosyal medya başlıkları altında dersler vermektedir.

Türkiye’de alanında ilk ve tek, global arenada da sayılı kollektif tematik bloglardan Tek Doz Dijital’in kurucusu ve yazarıdır. Tek Doz Dijital; Kasım 2012’den bu yana, sağlık ve ilaç sektörünün dijital teknolojileri ve sosyal medyayı kullanımıyla ilgili 900’ü aşkın içerik sunmuştur. 2012’de kurmuş olduğu dijital medya ajansı Social Touch ile sağlık ve ilaç sektörüne hizmet vermeyi sürdürmektedir.
Dr. Şuayip Birinci
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

1973 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize ve Trabzon illerinde tamamladı. 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Rize’de meslek hayatına başladı ve 2001 yılına kadar Sağlık Ocağı, 112 Acil ve Rize Devlet Hastanesi’ nde görev yaptı. 2001 yılında İstanbul 'da çeşitli kamu kuruluşlarında hekimlik yaptı. 2005 ve 2009 yılları arasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı, 2009 ve 2012 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kasım 2012 tarihinde Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Genel Sekreteri olarak göreve başladı. Mayıs 2014 tarihinde Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanan Birinci, 2010 yılında Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi yüksek lisans programını, 2013 yılında Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. 2013 yılında başladığı Sağlık Kurumları Yönetimi doktora programına halen devam etmektedir. Sağlık teknolojileri, sağlık bilişimi, iletişim teknolojileri, sağlık yönetimi ve bilişimle yönetme konularında çalışmaları olan Birinci, bölgesel ve ulusal bazda çok sayıda kamu e-sağlık projesi kurgulamış ve başarıyla hizmete alınmasına liderlik etmiştir.
Cumali Öğretmen
Cepte Sağlık, Kurucu

1989 yılında İ.T.Ü. Elektronik Fakültesinden Elektronik Mühendisi oldu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde Sayısal Yöntemler Bölümünde Yüksek lisans yaptı. 1995 yılından sonra Girişimci oldu. Tıbbi Elektronik, Kablosuz teknolojiler, hasta sensörleri ve veri depolayıcıları konularında uluslararası standartlarda projeler yaptı. Medikal cihaz arayüz donanım ve yazılım çözümleri ile Giyilebilir Sağlık Cihazları üzerinde çalışmaktadır. ' Mobil Sağlık Uygulamaları ve Hasta Sensörleri ' Devlet destekli AR-GE Projesi 2014 yılında başarılı olarak kabul edildi. Dijital Sağlık Cihazlarının Yerli Üretimi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Yatırım desteği aldı.
Yaprak YAPSAN
Sosyal Medya § İtibar Yönetimi Uzmanı, Girişimci, Eğitmen ve Danışman, Televizyoncu, Dijital Koç

Newcastle Üniversitesi’nde Marka Yönetimi ve Viyana Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Siyaset Bilimi üzerine eğitim alan Yaprak Yapsan, Idecon & Idea Congress direktörüdür.
Yetkinlik alanlar olan dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, marka yönetimi, itibar yönetimi, online pazarlama stratejisi yönetimi ve siyasi konularında üniversitelerde ve özel sektörde eğitimler veren Yaprak Yapsan, sosyal medyanın gündemini tutan Sosyal Medya Mahallesi isimli televizyon programını ve Mynet TV’de yayınlanan Bugün Günlerden’i hazırlayıp sunmaktadır.
Ayrıca; Aimder-İnternet Medya Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Gazete Ekonomi, Yazar Kafe Hürriyet, Radikal Blog, TrendEra ve Turkcell Blog yazarı olan Yaprak Yapsan, Kagider, Ka-der, Toçev başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu ve platformda gönüllü olarak yer alan bir girişimcidir.
İzlen Toker
Novartis Sosyal Medya ve Hasta İlişkileri Müdürü ve AMAC Bölgesi Sosyal Medya Lideri

İzlen Toker, 1997 yılında Eczacıbaşı Warner Lambert firmasında Ürün Müdürü olarak göreve başladı. OTC ve Nöroloji alanlarındaki markalardan sorumlu olarak çalıştıktan sonra 2000 yılında 3M firmasında Tüketim Ürünleri bölümünde Ürün Müdürü oldu. Ocak 2002 itibariyle Novartis’e katılan İzlen Toker; Nöroloji, Diyabet, Kardiyovasküler ve Metabolizma, Solunum ve Romatoloji alanlarında Pazarlama ve Satış bölümlerinde Ürün Müdürü, Bölge Müdürü, Temel Üniteler Müdürü ve Pazarlama Müdürü gibi farklı görevlerde çalıştı. 2008-2011 yılları arasında Solunum & Romatoloji Pazarlama Müdürü pozisyonunda çalışan Toker; 15 yıllık geniş pazarlama tecrübesinin ardından 2011 Aralık ayından beri sosyal medya ve hasta dernekleriyle işbirliği konularından sorumlu Sosyal Medya ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapıyor. Ayrıca Novartis AMAC bölgesindeki ülkelere Sosyal Medya Lideri olarak destek veriyor.
Pınar ERBAŞ
ShowTV Gazeteci - Spiker

1987 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Tüm eğitimini Galatasaray bünyesinde tamamladı. Galatasaray İlkokulu, ortaokulu ve Galatasaray Lisesi'ni bitirdi.. İngilizce ve Fransızca biliyor. 2007 yılında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne girdi. Eş zamanlı olarak medya sektörüne atıldı. 5 yıl boyunca Habertürk Gazetesi'nde çalıştı. Ağustos 2013'de Show Tv hafta sonu ana haber bültenini sunmaya başladı...
Dr. Ayşegül ÇORUHLU


4 Temmuz 1969 doğumludur. Orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1994 yılında İstanbul Tıp Fakultesi’nden mezun oldu. Şişli Etfal Hastanesi’nde biyokimya uzmanlığı ihtisasını tamamlarken Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği master programına devam etti. 2000 yılında Amerikan Hastanesi’nde biyokimya uzmanı olarak çalışmaya başladı. Daha sonra İntermed Polikliniği laboratuvar şefi olarak görevinedevam etti. Bu görevde kaldığı yıllar içinde koruyucu hekimlik konseptine uygun check-up programları hazırladı. Anti-oksidan testler, gıda duyarlılığı testi, kişiye özel hormon ve genetik testleri gibi ileri antiaging yaklaşımlarını ilk uygulayanlardan oldu. Vitamin ve mineral desteği kullanımı konusunda uzun süre eczacı ve doktorlara seminerler verdi.
Dilara KOÇAK
Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Ün. Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversite de yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Yönetici geliştirme programını, 2002 yılına Boğaziçi Etkili Sunum ve Konuşma Teknikleri programını tamamladı. Halen Bilgi Üniversitesi Betül Mardin ile Halkla İlişkiler Sertifika programına devam etmektedir.

1994- 1999 döneminde çeşitli hastanelerde klinik alanda ve yönetici olarak görev yaptıktan sonra 1999 -2004 yıllarında Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı, kendisi halen Amerikan Hastanesi konsültan Diyetisyenidir. Bilim Üniversitesi Akademik kadrosunda “Meslek etiği ve iletişim “ konusunda ders vermektedir.

2003 Ekim -2004 Şubat tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletlerin’ de konusu ile ilgili gözlemler yaparak bu yöndeki tecrübelerini güçlendirdikten sonra 2004 yılında kurduğu Mezura kliniğinde şirketlerin ve şirket çalışanlarının beslenmelerine yönelik danışmanlık ile wellness ve iyi yaşam kavramını geliştirme konusunda Türkiye’de yeni bir sektör açmış olan Koçak, ekibi ile birlikte hem bireylere hem de kurumlara danışmanlık hizmeti veriyor. Mezura ekibi Türkiye deki birçok şirkete, yönetici ve işadamına beslenme koçuluğu yapıyor.

2006 yılından beri her yıl yenilenen “ iyi yaşam günlüğü” çalışmalarının yazarı olan Dilara Koçak, Amerikan Diyetisyenler Derneği “kilo kontrol ve yönetimi” sertifikasına sahiptir. Koçak’ın “Dilara Koçak ile İyi Yaşam” 2007, Afiyetle Diyet isimli kitabı 2009, Afiyetle Diyet kitabı yenilenmiş 5. nci baskısı ve onun yol arkadaşı Afiyetle Diyet Tarifleri kitabı ise 2015 yılında okurlarıyla buluşmuştur.
Doç. Dr. Elgiz YILMAZ
Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim Anabilim Dalı Başkanı Dekan Yardımcısı

Elgiz YILMAZ, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Anabilim Dalı Halkla İlişkiler Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. “Hastane Ortamında Doktor-Hasta İletişimi” başlıklı doktora çalışmasını Fransa’nın Bordeaux şehrinde bulunan Université Bordeaux-Montaigne’de jüri özel derecesi alarak tamamlayan Yılmaz; halen Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Çalışma alanları halkla ilişkilerde yeni iletişim teknolojileri, kurum içi iletişim, marka yönetimi, sağlıkta kişilerarası iletişim ve sağlık iletişiminde sosyal medya kullanımı olan Yılmaz’ın, “Doktorumun Hastasıyım.Com”, adlı kitabı başta olmak üzere yukarıda belirtilen alanlarda çok sayıda ulusal ve uluslar arası yayını ve konferanslarda sunulmuş bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.
Erkan SAKA
İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi


Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka (@sakaerka] İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim üyesi. Yeni Medya kültürü ve siber antropoloji alanında dersler veriyor.Lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden, doktora derecesini Rice University Antropoloji bölümünden aldı.

2004 Haziran'ından beri yürüttüğü bir blogu (http://erkansaka.net) ve Koordinasyonunu ve sunumunu yaptığı bir TV programı (Sosyalkafa.net) var.
Mustafa YILDIRIM
Sedef Hastaları Dayanışma Derneği Başkanı

Mustafa Yıldırım, 2010 yılında kurulan Sedef Hastaları Dayanışma Derneği’nin başkanı olarak görev yapmaktadır. Dernek, sedef hastalarının dayanışmalarının gerekliliği ve istekleri üzerine, kamu yararına çalışan, sedef hastaları ve yakınlarından oluşan ve kar amacı gütmeyen, uluslararası organizasyonlara katılarak Türkiye’deki hastaları temsil etmek, hastalıkları ile ilgili sağlık ve sosyal alanlarda faaliyet gösterek sedef hastalığı hakkında eğitmek, toplumu bilinçlendirmek, hasta haklarını korumak, sedef ile ilgili sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur.
TALİ BAHAR
Pfizer Türkiye, Orta Asya/Kafkaslar Kıdemli İK İş Ortağı

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2007 yılında mezun olan Tali, Haziran 2010’da İTÜ İnsan Kaynakları Yönetim sertifika programını tamamlamıştır. Haziran 2007 - Ekim 2008 tarihleri arasında Oxygen Consultancy’de Danışman olarak ve Ekim 2008 – Kasım 2010 tarihleri arasında Zorlu Enerji Grubu’nda Türkiye, Rusya, İsrail ve Pakistan operasyonlarından sorumlu İK Uzmanı olarak görev yapmıştır. Kasım 2010 tarihinde Pfizer İlaçları’nda İK İş Ortağı olarak çalışmaya başlayan Tali, son olarak Aralık 2013’ten beri Türkiye, Orta Asya/Kafkaslar Kıdemli İK İş Ortağı olarak görev yapmaktadır.
Doç. Dr. Kerem RIZVANOĞLU
Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Bilişim Anabilim Dalı Başkanı

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışan Kerem Rızvanoğlu halen aynı fakültede Bilişim Anabilim Dalı Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Rızvanoğlu, 1999 yılından beri insan-bilgisayar etkileşimi disiplini içinde kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi ekseninde araştırmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda; kültürlerarası kullanılabilirlik, evrensel kullanılabilirlik ve mobil kullanıcı deneyimi öne çıkan araştırma başlıkları olarak ifade edilebilir. Bu konularda farklı ölçeklerde araştırma projeleri yürüten ve ulusal - uluslararası dergilerde makaleleri yayımlanan Rızvanoğlu’nun “Herkes için Web: Evrensel Kullanılabilirlik ve Tasarım” adlı ulusal bir kitap ve Görkem Çetin ile birlikte “Research and Design Innovations for Mobile User Experience Design” adlı uluslararası bir kitap çalışması da bulunmaktadır. Alanın en büyük akademik etkinliklerinden birisi olan “International Conference of Human-Computer Interaction” danışma kurulu üyesi olan Rızvanoğlu, “Engelsiz Bilişim Platformu” ve “Alternatif Bilişim Derneği” üyesidir.

Rızvanoğlu, 2001 yılından beri kullanıcı deneyimi, kullanılabilirlik ve etkileşim tasarımı başlıkları altında lisans, lisansüstü ve sertifikasyon seviyelerinde farklı kurumlarda ders vermektedir. Galatasaray Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi halen düzenli olarak ders vermekte olduğu kurumlardır. “Pazarlama İletişimi Yönetimi” ve “İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler” gibi farklı tezsiz yüksek lisans ve sertifika programlarında orta ve üst kademe yöneticilere “kullanıcı deneyimi” merkezli dersler veren Rızvanoğlu, yeni medya alanında faaliyet gösteren kurumlara eğitim ve araştırma bağlamında danışmanlık desteği de sunmaktadır.
Deniz KARAŞAHİN
DK Design - Osteoid Medical, Kurucu

1986 İzmir doğumlu, 2008 İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümünden mezun. 2010 yılında Paris’te Dk Design firmasını kurdu, bu firmada önce hi-fi ses sistemleri üzerine çeşitli ürünler geliştirdi zaman içerisinde vitrifiye, mobilya, denizcilik, medikal ve hızlı prototipleşme konularına çeşitli çalışmalar yaptı. İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesinde eğitim görevlisi olarak çalıştı/çalışmakta. Uluslar arası 3 tane tasarım ödülü bulunmakta, son çalışması Osteoid Medical Cast 350 den fazla uluslar arasi yayın kuruluşunda haber niteliğinde basılmıştır. Kendisi Osteoid Medical firmasında benzer ürünlerin geliştirilmesi ve pazarlanması konularında çalışmaktadır.
Seray DOĞANYİĞİT
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Öğretim Görevlisi

Seray Öney Doğanyiğit, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi’dir. Sağlık İletişimi alanında akademik çalışmalar yapmakta ve dersler vermektedir. Sağlığın Geliştirilmesinde destekleyici yöntemlerden biri olan “Mobil sağlık uygulamalarının sağlık davranışına etkisi” konusunda yayınları bulunmaktadır.
Cumali ÖĞRETMEN
Cepte Sağlık, Kurucu

1989 yılında İ.T.Ü. Elektronik Fakültesinden Elektronik Mühendisi oldu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde Sayısal Yöntemler Bölümünde Yüksek lisans yaptı.

1995 yılından sonra Girişimci oldu. Tıbbi Elektronik, Kablosuz teknolojiler ve minyatür hasta sensörleri ve veri depolayıcıları konularında uluslararası standartlarda projeler yaptı. Android Tabanlı Gömülü sistem Tasarımı ve Medikal cihaz arayüz donanım ve yazılım çözümleri ile Giyilebilir Sağlık Cihazları üzerinde çalışmaktadır. ' Mobil Sağlık Uygulamaları ve Hasta Sensörleri ' Devlet destekli AR-GE Projesi 2014 yılında başarılı olarak kabul edilmiştir. Dijital Sağlık Cihazlarının Yerli Üretimi için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Yatırım desteği aldı.
Serdar YAĞCI
Creator Of Diagnoscope Symptom Checker

Serdar Yağcı has been graduated from University of Hacettepe, Department of Computer Engineering. He has worked in the fields of computer-aided education and ERP in different positions of IT industry. In 2011, he created Diagnoscope Web Application and won "Altın Örümcek" first prize in the field of health. He has been working as consultant in Lab2023 Information Technologies Inc. and creating mobile applications since 2011.

Diagnoscope Symptom Checker is available in iPhone and iPad app stores.
Tayfun SUNGUN
Diyetkolik.com, Kurucu Yönetici

Tayfun Sungun, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. İTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Sungun, 1991-1992 yılları arasında, DRT International Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik şirketinin Audit Bölümü’nde Denetim Asistanı olarak çalıştı. 1992 yılında Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nde Bütçe ve Pazarlama bölümünde göreve başladı ve 1997 yılında Veri İletişim Sistemleri (Network) bölümünden Ticari Müdür olarak ayrıldı. Ardından, tamamı yabancı sermayeli olan CSB System AG’nin Türkiye bürosunu kurarak Genel Müdürlük görevini yürüttü. 1998 yılında, Müşteri İlişkileri Yönetimi konusunda danışmanlık ve yazılım geliştirme hizmetleri veren ‘’PCI Yazılım Danışmanlık ve Organizasyon Ltd. Şti.’’ adlı şirketini kurdu. Son olarak, 2010 yılında Diyetkolik.com’un kuruluşunda yer aldı. Diyetkolik.com, sağlıklı ve formda yaşamı tercih edenleri, deneyimli diyetisyen, psikolog ve egzersiz uzmanlarıyla bir araya getiren sosyal bir platform. Diyet ve egzersizi eğlenceli hale dönüştürerek ve alternatifli beslenme planları sunarak, diyete uzun süre devam edilebilmesini sağlıyor. Tecrübeli diyetisyen, psikolog ve egzersiz uzmanlarından oluşan, geniş bir kadroyla online destek veren bu platform, ayrıca diyet ve egzersiz yaparken kullanıcıların yaşadıkları deneyimleri, farklı kullanıcılarla paylaşarak motive olmalarına destek oluyor. Sungun bugün hâlâ Diyetkolik.com’da Kurucu Yönetici olarak görev yapmaktadır.
İren Yaprak Yay
Roche Diagnostics Turkey, Ürün Yöneticisi

İren Yaprak Yay, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde lisans eğitimi görmüş, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü MBA programı ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1999 yılında Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’da Organ nakli ürünleri için Ürün Uzmanı olarak iş hayatına başlamıştır. Ardından Multiple Skleroz ve Psikiyatri alanlarında ürün yöneticiliği yapmıştır, 2007 yılı sonu itibariyla Roche Diagnostics Turkey A.Ş.’ye katılarak Diyabet bölümünde ürün yöneticisi olarak çalışmaktadır.
Av. Burçak Ünsal
Ünsal Avukatlık Ortaklığı, Kurucu

Burçak Ünsal, New York ve İstanbul Baroları’na kayıtlı bir avukat olup aynı zamanda Avrupa ve Türk Patent Enstitüleri nezdinde kayıtlı patent ve marka vekilidir.

Ünsal Gündüz Avukat Ortaklığı’nı kurmadan önce, iki buçuk yıl Google ve YouTube’un Bölgesel Hukuk Müşavirliğini yapmıştır. Ondan önce de ABD, Japonya ve Türkiye’de on iki yılı aşkın bir süre hukuk şirketlerinde hukuk uygulamasında bulunmuştur.

Burçak Ünsal’ın hukuki uygulama alanları birleşme ve devralmalar, teknoloji, telekomünikasyon, medya, ticari ve idari işlemler üzerinde yoğunlaşır.

Marmara Hukuk Fakültesi’nden hukuk lisansı ve University of Virgina School of Law hukuk yüksek lisanslarının yanısıra Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünden de yüksek lisans derecesi de bulunmaktadır.
Devletşah ÖZCAN
Devletsah.com, Yemek Name.com, Kurucu

İstanbul Üniversitesi Çevre mühendisliğinden mezun olduktan sonra kısa bir süre mühendislik yaptı. Ülker Grubu, Koç Grubu ve The Coca-Cola Company'de Müşteri ilişkileri, Kurumsal ilişkiler ve Dijital Pazarma konusunda 10 yılı aşkın süre yöneticilik yaptı. Oğlu Sufi'nin doğmasıyla beraber iş hayatına danışmanlık yaparak devam etme kararı aldı. 9,5 yıldır Türkiye'nin En İyi Kadın Blogu seçilen devletsah.com sitesini yazıyor.

Ecz.Kazım AYKANAT
Umut Eczanesi - İstanbul


İrem ERDİLEK
Slingomom.com, Teknolojikanne.com

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra akademik kariyer yapmak istediği icin Uluslararası Ilişkiler yuksek lisansına başladı. Sonra kendini bir anda kozmetik sektöründe buldu. Marka ve pazarlama müdürlüğü yapti. Çocuk sahibi olduktan sonra blog yazmaya basladi ve asıl ondan sonra değişti her sey.

Sena BARAN
Fikirdenk.com, Kurucu

1978 İstanbul doğumlu, Uluslararası İlişkiler ve İnsan Kaynakları Yönetimi mezunudur. 2000-2008 yılları arasında Sabancı Holding ve Arkas Holding'de İç Denetim ve Uluslararası Lojistik branşlarında görev almıştır. 2012 yılında; Ailelerin Alışveriş Rehberi sloganı ile açılan, anne & çocuk & ev yaşamı kategorilerinde ürün ve hizmetlere ait referans sitesi Fikirdenk.com 'un kurucusudur. Tüp bebek tedavisiyle anne olduktan sonra, tedavi sürecine ve çocuklu hayata dair yazılarını Dorikus.com isimli kişisel blogunda toplamış ve yaklaşık 5 yıldır da aktif olarak blog yazmaya devam etmektedir.

Dr. Hüseyin KURT
Artı Sağlık - Kurucu Ortak ve İcra Kurulu Başkanı

İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve İ.Ü İşletme İktisadı Enstitüsü Sağlık Yönetimi mezunu. Evde Bakım Hizmetleri, Hastalık Yönetimi ve Mobil Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Medplus A.Ş., Artı Sağlık A.Ş. ve Mobil Sağlık A.Ş. (Dr.Hause) şirketlerinden oluşan Artı Sağlık Grubu’nun Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanıdır.
Tansu OSKAY
PAPS Parenting, Kurucusu, Psikolojik Danışman, Pozitif Ebeveynlik Uzmanı

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirerek eğitim ve pedagoji alanında uzun yıllar terapi merkezi ve eğitim kurumlarında çalıştıktan sonra “PAPS Parenting School” adlı Pozitif Psikoloji yaklaşımlı ilk Ebeveyn Akademisi’ni kurdu. Burada Aile ve Çocuklara yönelik Danışmanlık Hizmeti ile birlikte, seminer ve projeler yürütmekte, Oyun terapisti, Aile terapisti ve Psikodrama terapisti olarak çocuklarla ve ebeveynlerle seanslarını sürdürmekte, anne-babalara koçluk vermektedir. Kurumsal Seminer ve Eğitim organizasyonlarında yer almanın yanında, markalara, medya, sağlık, eğitim alanındaki kuruluşlara, çalışmalarında danışmanlık desteği sağlamaktadır. Pekçok Uluslarası Enstitünün Türkiye resmi temsilcisi ve lisanslı eğitmeni olan Tansu Oskay, Ebeveynlik ve çocuklar hakkında birçok gazete, dergi, portal ve blogda yazıları yayınlanmaktadır. Tansu Oskay biri 13 diğeri 2 yaşında olan iki çocuk annesidir.
Belgin UĞUR
Dr.Hause - Operasyon Müdürü

ODTU Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans ve yüksek lisans mezunu. Sağlık sektöründe Sevgi, Acıbadem ve Kadıköy Şifa Hastanelerinde yönetici olarak çalışmasının ardından Artı Sağlık Grubu bünyesinde Dr. Hause Evde Bakım Hizmetleri Operasyon Müdürü olarak görev yapmaktadır.
Bertuğ OYMAK
Artı Sağlık - Operasyon Müdürü

Yeditepe Üniversitesi Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümü Kontrol ve Otomasyon opsiyonundan 2009 yılında mezun olup aynı üniversitede Bilgi ve İnovasyon Yönetimi (MBA) yüksek lisans programında eğitimine devam etmektedir. İş geliştirme uzmanı olarak göreve başladığı Artı Sağlık firmasında Operasyon Müdürü olarak görev almaktadır. 1986 Balıkesir doğumlu, eski basketbolcu, aktif bir JCI üyesidir.
Ece AKÇAY
Cegedim Türkiye - Doğrudan ve Dijital Pazarlama Direktörü

Ece Akçay, sırasıyla Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi ve Galatasaray Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İletişim Stratejileri Yüksek Lisans programını bitirdi. 2006 yılından bu yana Cegedim’de CRM Satış,Doğrudan Pazarlama ve Dijital Pazarlama alanlarında çeşitli görevler aldı. Bu süre boyunca sadece sağlık profesyonellerini hedefleyen OTC ve Kronik pazarda yer alan 500’den çok ürün için 700’den fazla postalama, e-postalama, telemarketing gibi bir çok doğrudan pazarlama projesinde görev aldı. Bu projelerden üçü Türkiye Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından ödüle layık görüldü. Halen Cegedim’de Doğrudan ve Dijital Pazarlama Direktörlüğü görevine devam etmektedir.
Bülent Bingül
Girişimci / Invenoa, Kurucusu

1994 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinden mezun oldu. Medikal Diagnostik sektöründe satış, pazarlama, satış sonrası hizmetler alanlarında Satış ve Pazarlama Direktörü(Europe), Ürün Müdürü (EMEA), Ülke Sorumlusu vb. bir çok Ulusal ve Uluslarası pozisyonda çalıştı. Aynı süreç içersinde Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölünde MBA eğitimini tamamladı. Pazarlama yönetim sistemi geliştirmesi, uluslararası tedarik planlama yönetimi, medikal ürün geliştirme, değişim yönetimi gibi alanlarda projeler yürütmüş olan Bülent Bingül, halihazırda INVENOA A.Ş.’de AR-GE ve Ticarileştirme Direktörü olarak çalışmaktadır.
Metehan ÇALIKUŞU
Girişimci / Petkutum.com, Kurucusu

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi 5. Sınıf ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi. Öğrencilik hayatı boyunca digital dünyaya onun için hep bir adım öndeydi.

2011-2012 eğitim öğretim yılında İstanbul Üniversitesi Bilimsel Araştırma Kulübü Başkan Yardımcılığı yaptı.

2011 yılında www.ogrencikahvesi.com ‘u kurdu ve tüm Türkiye ‘de ki veteriner fakültesi öğrencilerini bir platformda toplayıp not ve bilgi paylaşımını amaçladı.

2013 yılında www.shemuck.com ‘u kurarak ticarete atıldı.

2014 yılında hayvan sağlık sektörünün digital dünyaya ayak uydurması için çalışmalar yaptı ve www.petkutum.com ‘u kurarak hayvanlarda sağlıklı ve programlı beslenmeyi amaçlıyor.
Berke SARPAŞ
Girişim Savaşçısı, Kurucusu

2000 yılında Bilkent Üniversitesi'ni, 2002 yılında Melbourne Kraliyet Üniversitesi'ni (Avustralya) bitirdi. 2005 yılında Türkiye'de üretilen organik tarım ürünlerini uzak doğu piyasalarına internetten pazarlamaya başladı. 2006 yılı sonunda bir e-ticaret danışmanlık şirketi kurmak üzere hazırladığı iş planına Baltaş Grubu'ndan yatırım aldı ve gruba bağlı EBaltaş Coproline'ın kuruculuğunu üstlendi. Buradaki çalışmalarında 8 yılda ekibiyle birlikte yaklaşık 5.000 girişimci yetiştirdi ve 25'e yakın ilde yaklaşık 15.000 kişiye dijital pazarlama, e-dış ticaret eğitimleri sundu. 2011 yılında Türkiye'nin ilk Dijital Ekonomi E-Ticaret Zirvesi ve Fuarı'nı Hilton Convention Center'da gerçekleştirilmesinde yapımcı ve genel sekreter olarak görev aldı. İkincisi 2012 yılında gerçekleştirilen zirveye 260 şirket ve 1.400 kişi katılım gösterdi. 2013 yılında Girişim Savaşçısı markasının da bağlı olduğu Sarpaş Danışmanlık A.Ş.'yi kuran, Google Türkiye'ye iş geliştirme danışmanlığı vermiş olan, T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın akredite eğitmeni ve Google Regional Trainer olan Berke Sarpaş evli ve bir çocuk babasıdır.
Dr. Serpil SALMAN
Liv Hospital, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları


 

 

   

Dr. Kıvılcım KAYABALI
PTMS
Kurucu


Dr. Şuayip BİRİNCİ

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

 

 

Len STARNES
Dijital Sağlık Danışmanı


 

Dr. Burkay ADALIĞ

GSK Üroloji Mükemmeliyet Merkezi Medikal Direktör

 

Afşar AKAL

Intel Sağlık ve Yaşambilimleri-Büyük Veri Analizleri Global Direktörü

 Dr. Sertaç DOĞANAY

Social Touch ve Tek Doz Dijital, KurucuProf. Dr. Süphan NASIR
İstanbul Üniversitesi, İşletme Bölümü
Ürün Yönetimi ve Pazarlama ABD Başkanı

 Uğraş GÜNGÖR
Novo Nordisk Türkiye,

Ticari Mükemmellik Müdürü

 


Uğur CANDAN
SAP Türkiye,
Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

 

Dr. Zakiuddin AHMED
Healthcare Paradigm Başkanı


 

 

Berfin DEMİRBİLEK
Bayer Healthcare Pharmaceutical
Global Dijital Pazarlama Müdürü

 

 

Joe THOMAS

Çoklu Kanal Lideri, GSK Mükemmeliyet Merkezi

 

 

Doç. Dr. Kerem RIZVANOĞLU Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi, Bilişim Anabilim Dalı Başkanı

 

 

Sinem ERENTÜRK

Project House Havas, Project House Health Başkanı


Selim SARIYERLİ

Lundbeck Satış Etkinliği ve Dijital Projeler Müdürü

 

Dr. S. Birep AYGÜN

Genetik Bilimci, Genom Koçu


 

Seçil ELLİBEŞ

GSK Türkiye, Dijital Mükemmellik Müdürü

 

 

Esra ÖZ

Milliyet Gazetesi Pembe Nar Sağlık Köşe Yazarı

 

Yrd. Doç. Dr. Erkan SAKA

İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi

 

 

 

Cumali ÖĞRETMEN

Cepte Sağlık, Kurucu

 

 

Leyla ALATON

Alvimedica Deputy CEO

 

 

 

İzlen TOKER

Novartis Sosyal Medya ve Halkla İlişkiler Müdürü

 

 

Engin YILMAZ

Boğaziçi GETEM Direktörü, YÖK Engelli Komisyonu Üyesi, Engelsiz Bilişim Platformu ve Engelsiz Erişim Derneği Kurucu Üyesi

 

Yaprak YAPSAN

Idecon Idea&Congress Kurucusu

 

Yasin KELEŞ

Sağlık Bilişimi Derneği Başkanı

Pınar ERBAŞ

ShowTV Gazeteci - Spiker

 

 

Dr. Ayşegül ÇORUHLU

Anti-aging/ Biyokimya Uzmanı

 

 

 

Dilara KOÇAK

Beslenme ve Diyabet Uzmanı, Mezura Klinik Kurucu

 

 

 

Doç. Dr. Elgiz YILMAZ

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim Anabilim Dalı Başkanı Dekan Yardımcısı


Mustafa YILDIRIM

Sedef Hastaları Dayanışma Derneği Başkanı